Друк плакатів: як правильно підготувати макет

ДРУК ПЛАКАТІВ: ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИ МАКЕТ, ВИБРАТИ МАТЕРІАЛИ

Плакати в сучасному світі стали цілим мистецтвом. Їх можуть використовувати в якості декоративних елементів, рекламних або інформаційних матеріалів. Дана стаття розповість про те, як виконується друк плакатів і які нюанси необхідно враховувати при їх створенні.

ДЕ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ДРУК ПЛАКАТІВ

Плакати часто використовуються замість картин для прикраси інтер'єрів. На них можуть бути зображені відомі люди, особисті фотографії, різноманітні оригінальні принти і т. Д. В даному випадку плакати використовуються в якості декору і, як правило, не наповнені глибоким змістом.

Агітаційні варіанти застосовуються в рекламних цілях і для популяризації різних передвиборних програм. Їх завдання - донести масам будь-які ідеї та думки.

Рекламні постери знайшли зараз дуже широке застосування і використовуються практично скрізь, в тому числі на різних конференціях, симпозіумах і виставках.

Друк інформаційних плакатів замовляють навчальні та медичні заклади. Також вони використовуються для повідомлення людей про техніку безпеки на тому чи іншому виробництві, створення карт і схем.

Зверніть увагу, наприклад, на стінах поліклінік завжди розташовується величезна кількість таких постерів. Ці плакати створені не тільки для того, щоб донести до відвідувачів корисні відомості і розважити їх, але і в цілях реклами. Якщо придивитися, то в куточку аркуша можна практично завжди побачити назву фармацевтичної компанії або лікарського засобу. Саме цей виробник профінансував друк плакатів і домовився з керівництвом про їхнє розміщення в установі.

Відповідні матеріали для друку плакатів

Один з основних моментів при замовленні друку плакатів - це вибір матеріалу.

Для виготовлення такої поліграфічної продукції в даний час можна використовувати:

  • глянсову, матову і фотопапір;
  • спеціальні сітки;
  • самоклеючу вінілову плівку;
  • пластик;
  • полотно;
  • тканина;
  • банерне полотно.

Найпоширенішим матеріалом для друку плакатів є папір. Вона має величезну кількість переваг. Наприклад, на відміну від тканини або полотна на папері можна зобразити навіть найдрібніші деталі.

З кожним роком з'являються все нові види даного матеріалу. Саме тому він не втрачає своєї актуальності. Друк плакатів на папері - це бюджетний спосіб декорування приміщень, донесення корисної інформації до мас і проведення рекламних кампаній.

Мінусом даного матеріалу є невеликі розміри. Якщо замовнику потрібно великий плакат, то його доведеться виконувати з декількох частин. Це негативно позначається на зовнішньому вигляді виробу навіть при самому грамотному оформленні. Крім того, паперові плакати не стійкі до впливів зовнішнього середовища. Якщо всередині приміщення вони прослужать кілька років, то на вулиці термін їх життя скорочується до одного-двох місяців.

На сьогоднішній день найбільш затребувані наступні види паперу:

  • Матовий. Головна його перевага - це відсутність відблисків.
  • Глянцевий. На такому матеріалі вийде максимально яскраве і контрастне зображення.

У кожному з цих варіантів можна використовувати самоклеючу основу. Якщо плакат буде розміщуватися на вулиці, то матеріал необхідно просочити латексом. В результаті вийде банерний папір, яка прослужить набагато довше, ніж звичайний.

Також після друку плакатів готові вироби ламінують. Цей метод збільшує термін їх служби і зберігає зображення в первозданному вигляді.

СПОСОБИ ДРУКУ ПЛАКАТІВ

Цифровий друк плакатів

Цей спосіб є найбільш оперативним. З його допомогою можна швидко і якісно надрукувати невелику кількість плакатів (зазвичай до 500 штук).

Даний метод дозволяє вносити зміни в зображення і текст вироби навіть після друку кожного окремого примірника. Мінусом цифрової технології є те, що на папір наноситься не фарба, а тонер.

Стандартний (не широкоформатний) цифровий друк дозволяє виготовити вироби розміром до 11х17 дюймів (27,9х43,2 см). Також слід пам'ятати, що виконати постери без полів на подібному обладнанні можна.

Для створення рекламних плакатів використовують широкоформатний друк. В даному випадку застосовують рулонні носії, завдяки чому розмір готових виробів може бути істотно більше, ніж при стандартному варіанті. При цьому якість зображення залишається на висоті. Найчастіше до цього методу вдаються при створенні кіноафіш або в шоу-бізнесі. Для такого друку використовують спеціальні цифрові плоттери.

Широкоформатний спосіб нічим не поступається стандартному, в тому числі і в оперативності. Завдяки цьому продукція виготовляється в найкоротші терміни, іноді навіть у присутності замовника. Також за допомогою цього методу можна наносити зображення не тільки на папір, але і на тканину ПВХ, і на самоклеючу плівку.

Для широкоформатного друку використовують стійкі сольвентні фарби. Їх мінусом є середня якість роздільної здатності. Їх виготовляють із спеціальних розчинників, які стійкі до природних впливів (УФ-промені, висока вологість і т. Д.). В цьому випадку плакати зможуть прослужити приблизно три роки.

Якщо необхідний великий плакат для прикраси інтер'єру, то для широкоформатного друку можуть застосовувати і традиційні фарби, завдяки чому роздільна здатність збільшується до 1440 dpi.

Офсетний друк плакатів

Офсетний спосіб друку плакатів теж має ряд переваг. Таким методом можна якісно і за розумною ціною друкувати постери в форматах А1 і А3 за умови, що кількість примірників буде більше 500 штук. Менший тираж нерентабельний через високу вартість процесу підготовки, налагодження устаткування і т. Д.

Для офсетного друку можна використовувати найрізноманітніші види паперу, включаючи дуже тонкі і, навпаки, щільні листи. Можливе застосування палітри Pantone і спектра металізованих фарб. Це необхідно для суворого дотримання добре відомих клієнтами фірмових відтінків.

Більшість сучасних офсетних листових апаратів забезпечено додатковою лакування секцією для часткового або повного покриття плаката УФ-лаком. Це має суттєве значення для постерів, які використовуються при оформленні інтер'єрів. Отже, плюсом такого типу друку є низька ціна за одиницю продукції, мінусом - короткий термін життя виробів (не більше місяця). Термін виконання замовлення становить від чотирьох днів до двох тижнів.

Ці поради допоможуть створити і надрукувати ідеальний плакат, однак не варто їм слідувати сліпо. Необхідно також покладатися на власний смак і почуття стилю, і тоді ви точно зможете втілити в життя гідний проект.