Як видати книгу малим тиражем

Як видати книжку малим тиражем

Цей спосіб видати свій твір з'явився не так давно. Він був неможливий, поки якісні екземпляри виготовлялися лише на великих верстатах для офсетного друку великими тиражами. Це було дуже затратно, і далеко не кожен міг собі таке дозволити. На сьогоднішній день існує метод цифрового друку: якість книги не змінюється, а видати книгу малим накладом за свій рахунок цілком доступно для початківців авторів. Якщо ваш твір дійсно вартий уваги, сміливо видавайте його малим тиражем за допомогою своїх вкладень, щоб оцінити, придбає вона популярність у читачів. Ціна видання книги невелика. Якщо вам все вдасться, то ви отримаєте багато прибуткових пропозицій від відомих видавництв.

Зауважте, що видання книги малим тиражем за свій рахунок - це спосіб, який відкриває такі можливості:

• Використовувати шанс оцінити комерційний рівень свого твору;

• Розширити асортимент колекції бібліотечного фонду України;

• Зробити відмінний подарунок своїм близьким;

• Підтвердити авторське право на твір.

Якщо ви хочете видати книгу малим накладом за свій рахунок, то вам необхідно розбиратися в головних етапах процесу друку.

Етап 1. Підготовка книги до друку

У процесі підготовки беруть участь фахівці різних сфер діяльності:

• Коректор (виправляє граматичні помилки і помилки);

• Редактор (виправляє стилістичні зауваження);

• Дизайнер обкладинки (розробляє привабливу обкладинку);

• Дизайнер (оформляє зовнішні складові примірника);

• Художник (грамотно розміщенний текст на шаблоні);

• Графічний дизайнер (відповідає за зображення);

• Технічний редактор (оцінює одержаний примірник по друкованим стандартам);

• Спеціаліст по додрукарській підготовці (готує всю виконану роботу до відправки в друк).

Без праці професіоналів якісного тиражу не вийде. Нікому не захочеться бачити у себе в бібліотеці неохайний екземпляр з помилками в тексті. А в магазини його і поготів не приймуть. Як видати книгу, гідну уваги? Ознайомтеся з завданнями кожного фахівця, щоб точно знати, чого від них вимагати.

1) Редагування та коректура

Всім відомо, що кожен популярний автор звертається до гарних редакторів. Він, звичайно, сам розробляє сюжетну лінію, характери персонажів і основну думку твору. Однак для створення якісного тексту дуже важливий професійний підхід і погляд з боку. Щоб видати книгу, письменнику необхідний редактор, який зможе виправити похибки стилістики, фактичні помилки і недоліки в побудові сюжету (в прозі), а також вкаже на неправильно побудовані рими і розмір вірша (в поезії). Дуже часто успішність проекту залежить саме від цього фахівця.

Обов'язок коректора полягає в тому, що він повинен уважно ознайомитися з текстом і виправити орфографічні та пунктуаційні помилки. Крім того, його завдання - перевірити правильність технічних норм верстки. Написати книгу самому і видати - завдання не з легких, особливо важливо текстовий зміст, тому коректор просто необхідний. Щоб письменникові видати книгу, її необхідно перевірити двом коректорам по два рази: текст до відправки на верстку і екземпляр після неї.

2) Верстка і дизайн

Як видати книгу, гідну уваги читача? Звернутися до професійного дизайнера (художника, як говорили раніше). Його обов'язок - зробити шаблон для верстки, вибрати шрифти для текстового вмісту, міжстрокову відстань, а також простежити за тим, щоб оформлення примірника відповідало його змісту.

Як правило, фахівець з дизайну співпрацює з художником-ілюстратором, якщо того вимагає книга. Оброблюються навіть фото, які поміщаються в твір. Обкладинка примірника - важлива складова. Читач дуже цінує якісне і яскраве оформлення при виборі книги. І тому красива обкладинка є частково запорукою високих продажів. Видати книгу і отримати гонорар - ваша головна мета. Якщо ж поширення видання не має комерційного характеру, то оформлення відображає стиль твору і розкриває його суть. Дуже важливо звернутися до професіонала своєї справи.

Обов'язок верстальника - правильно розмістити елементи тексту на шаблоні і проставити тире, лапки і переноси згідно друкарським нормам.

3) Вихідні дані

Вихідна інформація про екземпляр розміщується на першому і останньому листах. Зазвичай покупці її не переглядають, проте вона необхідна для бібліотек і магазинів, так як ця інформація робить з простого рукопису якісну книгу.

Ці дані включають в себе:

• Підтвердження авторських прав (значок © (копірайт) і вказівка ​​на правовласника);

• каталожні картки (основні дані книги: назва, автор, невелика анотація);

• Бібліотечно-бібліографічну класифікацію (ББК являє собою код, завдяки якому екземпляри розміщуються в правильному порядку в точці продажу)

• Універсальну десяткову класифікацію (УДК є код, що допомагає визначити основну тему книги);

• International Standard Book Number (ISBN, або міжнародний стандартний номер книги, що представляє собою число з 13 цифр зі штрих-кодом, що містить відомості про видавництво. За цим номером екземпляр пробивається на касових апаратах, без нього неможливо видати книгу і отримати гонорар за допомогою продажів).

Етап 2. Друк книги в друкарні

Коли етап підготовки примірника закінчено, книгу направляють до друку. Кілька років тому текст примірника друкувався вручну або ж виводився на особливих плівках. Тепер ця робота здійснюється за допомогою комп'ютера, форматує дані у файли PDF. Цифровий та офсетний - ось найпопулярніші види друку, які допоможуть вам видати першу книгу.

Технологія цифрового друку схожа на роботу лазерного принтера, проте обладнання друкарні набагато масштабніше і продуктивніше. При даному способі друку не використовуються форми і пластини, і тому будь-який тираж зажадає найменших витрат. Ви можете видати книгу малим накладом, а можете великим, зберігаючи високу якість друку.

Офсетний друк застосовується при виготовленні великої кількості примірників. Друк проходить в кілька етапів, для яких необхідні дорогі і багатофункціональні верстати. Перший етап друку передбачає створення особливих пластин з металу, на яких буде відображатися відбиток. Якщо зображення кольорове, то для одного листа необхідно використовувати чотири пластини з жовтою, чорною, пурпуровою і синьою фарбами, після чого вони відображають малюнок на матеріалі. Даний спосіб друку краще застосовувати при тиражі від тисячі примірників, тому що ціна друку залежить від кількості спеціальних пластин і роботи з пробними відбитками. Якщо тираж невеликий, друк стає економічно невигідним. Перед тим як видати першу книгу, виберіть для себе найбільш підходящий спосіб друку.

Крім усього іншого, вам необхідно буде вирішити ще кілька питань:

1) Тип паперу

Від обраного матеріалу залежить ціна примірника. Якщо ви вирішили видати першу книгу, вам необхідно справити враження на читача. Існує кілька типів паперу:

  • Крейдована. Вона виготовляється за допомогою нанесення спеціального покриття на целюлозну масу. При цьому папір знаходить нові властивості: висока якість, пристойна ціна, можливість використання її для глянцевих обкладинок і брошур. Існує два типи матеріалу: матовий папір (для виготовлення ексклюзивних екземплярів) і глянсовий (для друку каталогів і журналів). Якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатні кошти, правильним буде видати першу книгу з обкладинкою з крейдованого паперу.
  • Чистоцеллюлозний (офсетний). Має сильну білизну. Саме цей папір найчастіше застосовується авторами для видання книг.
  • Газетний. Має слабку білизну, містить мало целюлози. Застосовується, як правило, при виготовленні газет. Якщо ви вирішили видати книгу недорого, можете вибрати цей тип матеріалу, проте якість друку на такому папері залишає бажати кращого.

2) Щільність паперу

Цей критерій дуже важливий. Чим більше щільність паперу, тим він якісніший. Найнижчий по щільності папір застосовується при друку газет, найвищий - при друку обкладинок і буклетів. Виберіть оптимальну щільність, щоб видати першу книгу на гідному рівні. Показник щільності відображає кількість грамів на один квадратний метр паперу.

Крейдований папір складається з декількох шарів, і тому його щільність становить 90/кв. м і більше. Данна вага вважається стандартною для друку великих тиражів глянсових видань. Для дорогих глянцевих видань і ексклюзивних книг використовується папір щільністю 135 г/кв. м, для альбомів даний показник повинен становити не менше 150 г/кв. м.

Щільність паперу 80 г/кв. м оптимальна для друку книг. Якщо застосовується офсетний друк, то щільність матеріалу, як правило, становить не більше 65 г/кв. м. Не дивно, що такі екземпляри виглядають дешево. При друку книг поетичного змісту, які, як правило, читач відкриє неодноразово, застосовується матеріал щільністю 120 г/кв. м. Примірник виглядає дуже респектабельно. Якщо ви хочете видати першу книгу і вибираєте щільність паперу, то виходьте з даних рекомендацій.

3) Обкладинка

Дуже важливий критерій, який визначає «термін придатності» екземпляра, його зовнішнє оформлення, а значить, і його статус. Є м'яка і тверда палітурка.

М'яка палітурка дозволить вам видати книгу недорого, але вона не придатна для примірників, які розраховані на тривале використання, а підходить лише для разового прочитання. Обкладинка такої книги робиться з щільного крейдованого матеріалу, на якому друкується малюнок. На неї можна нанести глянсову або матову плівку (ламінування або обробка УФ-лаком).

Тверда палітурка забезпечує респектабельний зовнішній вигляд і тривалий термін використання примірника. Але і коштує вона в півтора рази дорожче, ніж м'яка. Для виготовлення даної палітурки застосовується особливий картон, на котрий наносяться палітурні матеріали. Як видати книгу, яка буде солідно виглядати? Скористатися твердою палітуркою, тим більше що вибір матеріалів для нього досить великий. На такому екземплярі буде прекрасно виглядати тиснення золотом або доповнення його суперобкладинкою.

Примірники діляться і за методом з'єднання сторінок з палітуркою. Ви можете вибрати відповідний вам спосіб кріплення для видання першої книги. Існує два найпопулярніших методу з'єднання:

  • Шитий блок. Сторінки примірника групуються, кожну групу кріплять один до одного. Книгу простіше повністю розкрити на необхідної сторінці. Це найдорожчий метод, так як тут застосовується листопідбір. Він дуже популярний в високоякісних виданнях. До недавнього часу цей спосіб застосовували для будь-яких книг твердої палітурки, тобто це - класика жанру. Якщо ви бажаєте залучити читача, можете використовувати цей метод, щоб видати першу книгу;
  • Клейове безшовне кріплення. Дозволить вам видати книгу недорого. Надруковані сторінки тут обрізають, кріплючи на них клей, який з'єднує їх з обкладинкою. Це універсальний метод з'єднання, тому підходить і для твердої, і для м'якої палітурок;

Етап 3. Презентація опублікованій книги

Презентація нової книги - не рідкість у наш час. На заході, як правило, присутня преса. Якщо ви вирішили видати першу книгу, всерйоз задумайтесь про її презентацію після друку. Вам необхідно представити свій твір, а також запросити на захід відомих в літературному суспільстві людей. Після виступу письменник роздає екземпляри книги зі своїм автографом. Презентацію прийнято закінчувати фуршетом для всіх присутніх.

Цей захід допоможе вам заявити про себе. Крім презентації можна використовувати і інші методи реалізації: PR-програма в мережі, відправка прес-релізів в відомі видавничі будинки, бібліотеки, засоби масової інформації. Написати книгу самому і видати її - це робота, що вимагає зусиль і після друку тиражу.

Звичайно ж, все це необхідно, якщо ви бажаєте просувати свій твір в маси або він має комерційну спрямованість.