ВИГОТОВЛЕННЯ ДИСКОНТНИХ КАРТ: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСУ І ЦІКАВІ НЮАНСИ

ВИГОТОВЛЕННЯ ДИСКОНТНИХ КАРТ: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСУ І ЦІКАВІ НЮАНСИ

В наш час, мабуть, кожна велика мережева компанія намагається залучати клієнтів різними розпродажами, акціями і т. П. Великого поширення набули дисконтні карти, які дають право купувати товари на більш вигідних умовах. Це один із способів надати бажаним покупцям знижку. Наша стаття розповість вам, як відбувається виготовлення дисконтних карт, які переваги вони мають.

КОЛИ НЕОБХІДНО ВИГОТОВЛЕННЯ ДИСКОНТНИХ КАРТ

Головним завданням кожного магазину є боротьба за покупців, які в свою чергу віддають перевагу торговим точкам, які надають знижки. Тому серед різних компаній велике поширення набуває виготовлення дисконтних карток. В даний час вони є однією з найбільш поширених та ефективних методик стимулювання і утримання клієнтів, які переводять їх в ранг постійних.

Впровадження системи дисконту вирішує наступні завдання:

 • Можливість комунікації. Заповнюючи анкету для отримання накопичувальної карти, покупець вказує свою адресу, мобільний телефон, електронну пошту, вік. Тепер продавець володіє всім набором інструментів, щоб дізнатися портрет своєї аудиторії, утримати її, і «озброєний» необхідними ресурсами для її залучення в місця продажів.
 • Аналіз потреб клієнта. Покупців можна буде групувати по статусах виходячи з потенціалу програм лояльності, рекламувати кожної категорії різні товари. Так, жінкам по СМС-розсилці будуть пропонуватися одні продукти, чоловікам - інші, літнім людям - один комплект послуг, а молодим - унікальні комплекси.
 • Підвищення ефективності рекламних кампаній. Різноманітні відеоролики і листівки є менш ефективними прийомами і відповідно не зможуть підняти попит і залучити покупців до якого-небудь товару, який бере участь в акції.

Серед незаперечних переваг можна також виділити можливість:

 • отримати подарунок, приз і т. д.;
 • накопичення бонусів, балів і т. п.;
 • отримання сповіщень про розпродажі, розіграші призів та інших акціях компанії;
 • накопичити бали для покупки товару з хорошою знижкою або безкоштовно.

Найчастіше дисконтна карта має формат 85х55 мм, який дозволяє зручно її зберігати в гаманці або портмоне. Товщина при цьому становить 0,76 мм ± 0,08 мм, а радіус закруглення - 3,18 мм ± 0,3 мм. В даний час найбільш часто застосовуються для виготовлення карток полівінілхлорид (ПВХ). Він легко піддається обробці і досить стійкий до температурних режимів, в яких використовуються ці вироби.

З однієї або двох сторін карта покрита спеціальною плівкою з нанесеним зображенням (логотип фірми, відомості про власника, номер і т. П.). Також на ній є магнітна смуга, голограма, штриховий код або міні-чіп для зчитування інформації спеціальними пристроями.

ТИПИ ДИСКОНТНИХ КАРТ В УКРАЇНІ

Для залучення клієнтів і збільшення купівельного попиту виготовляються наступні категорії дисконтних карт:

 • Карти з фіксованою знижкою.

Даний варіант є найпростішим і поширеним. Такі картки надають право на знижку в розмірі від 10 до 15%.

Споживач отримує їх безкоштовно після здійснення великої покупки або оплати будь-якої послуги. Вони можуть мати обмежений термін дії і бути безстроковими.

 • Бонусні.

Це найулюбленіший варіант у клієнтів. Принцип дії зводиться до накопичення балів, які нараховуються при кожній покупці.

Їх покупець може витратити на свій розсуд, частково або повністю сплативши товар або послугу.

 • Клубні.

Виготовлення таких карт, як правило, проводиться для VIP-клієнтів після вчинення ними угоди на певну суму. Чим більше витрачено, тим більше пільг і привілеїв отримує власник дисконту. Нарахування бонусів відбувається так само, як зі звичайною бонусною карткою, але при цьому враховується регулярність покупок.

 • Накопичувальні.

Карти цього типу надають покупцям фіксовану знижку (5-10%). Всі маніпуляції з ним в торгівельних точках зберігаються, завдяки чому з часом дисконт збільшується.

У деяких магазинах розмір знижки може досягати 30%.

Будь-яка дисконтна система вигідна і покупцеві, і продавцю, але в деяких випадках споживачі витрачають більше, ніж припускають їх бюджет і здоровий глузд, сподіваючись отримати бонус або збільшити знижку.

ЩО ВРАХУВАТИ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ ДИСКОНТНИХ ПЛАСТИКОВИХ КАРТ

Виготовлення дисконтної карти вимагає оригінального дизайну. Це завдання не з простих, адже від вирішення даного питання багато в чому буде залежати успіх або провал всієї маркетингової системи. Тому існує кілька простих правил створення дизайну.

 • Унікальність.

Впізнаваність дисконтної карти - це один з головних критеріїв. Перед тим як придумати дизайн, проведіть аналіз зовнішнього вигляду аналогічних виробів ваших прямих і непрямих конкурентів.

 • Дотримання корпоративного стилю компанії.

Дизайн дисконтної карти створює обличчя, імідж фірми, впізнаваність.

 • Інформативність.

На карті обов'язково повинні бути вказані назва компанії, сфера діяльності, адреса, телефон, сайт. Ця інформація завжди буде служити рекламою.

До вибору дизайну слід поставитися дуже серйозно, довіривши графічні роботи фахівцям, що мають необхідні знання в даній області.

Можливості оформлення пластикових карт:

 • ембосування;
 • із золотим і срібним покриттям;
 • лаковані;
 • з ефектом об'єму;
 • з використанням ілюстрацій і фотографій.

Якщо ви збираєтеся стимулювати покупця можливістю підвищення знижки, то опишіть на картці умови цієї маркетингової програми.

Смарт-карту не треба вкладати в зчитувач і вводити ПІН-код. Досить просто притулити її на секунду до апарату. Вона не містить видимого чіпа, він захований всередині карти.

Штрих-код на пластикових виробах використовується системою продажів для визначення ціни або знижки конкретному клієнтові, економить час і робить роботу зручніше.

Якщо у вас потік постійних покупців, ви можете зробити персональні дисконтні карти з номерами або навіть до прізвища та ініціалів власника. Це додасть додаткову вагу маркетинговому інструменту. Клієнт знатиме, що саме він важливий для вашої компанії.

ЯК ВИГОТОВЛЯЮТЬСЯ ПЛАСТИКОВІ КАРТИ

Технологія виготовлення складається з наступних основних етапів. Спочатку відбувається вирубка готових карток з листового пластику. Залежно від рішення використовуються ручні або автоматичні вирубники.

Продуктивність цих варіантів однакова: приблизно дві заготовки в три секунди.

На другому етапі проводиться друк на карті: на лицьовій, оборотній або обох сторонах. Найчастіше застосовується цифровий друк.

Є ще термосублімаційний друк, застосовуваний для створення іменних виробів. Даний спосіб досить дорогий, оскільки екземпляри виготовляються поштучно, зате доступний великий вибір кольорів, нанесення фотографії та персональних даних. Зазвичай це унікальні дизайнерські варіанти.

Дисконтні VIP-карти виконуються цифровим способом друку. Вони мають срібний або золотий фон, відрізняються блиском і призначені зазвичай для заможних людей.

Виготовлення пластикових карт здійснюється і за допомогою інших технологій: метод ультрафіолетової фарби, тиснення фольгою, «приварюванням» і т. Д.

Наступним етапом процесу виробництва стане нанесення захисного покриття. Використовуються два способи: ламінування і лакування. Більш кращим в якості захисного покриття є перший з них.

Останнім моментом виробничого процесу можна вважати персоналізацію. Тут уже все залежить від обраних клієнтом параметрів. Це може бути використання ПІН-коду і скретч-панелей, нанесення магнітної смуги.

Найпопулярнішим є закладка магнітної смуги, яка виконується при ламінуванні або вручну на спеціальних рулонних аплікатори. Буває, що її додають методом пресування. Вона може бути двох видів: LoCo і HiCo.

Пластикові картки з магнітною смугою HiCo більш надійні і довговічні, тому що інформація на них менш схильна до розмагнічування зовнішніми магнітними полями, ніж на LoCo. HiCo використовується при частих зчитування даних з картки (перепустки і т. П.), При регулярних циклах читання / запису інформації і в випадках, коли необхідно підвищити захищеність пластика від розмагнічування. Зазвичай смужки маркуються кольором: HiCo - чорна смуга, LoCo - коричнева.