Типи брошурування книг і документів

Типи брошурування друкованої продукції та книг

Існує безліч різних методів брошурування, які використовуються для зшивання дисертацій, портфоліо, поданих документів і книг.

Ми розглянемо найбільш поширені типи брошурування.

1. Зшивання нитками - це, ймовірно, найпростіший (у вас завжди є інструменти) і найекономічніший спосіб брошурування. Сторінки складаються і зшиваються разом (а не звичайним степлером з довгими щелепами, розробленими спеціально для зшивання). Ззаду клеїться папір з вказаною кількістю сторінок, печаткою підприємства і підписом керівника, кінці нитки заклеюються під неї. Цей тип палітурки використовується для зшивання робочих зошитів підприємства, які вимагають облік кількості сторінок.

2. Брошурування на термоклей з м'якою обкладинкою - форма палітурки, найбільш часто використовувана в типах книг, які ви читаєте в поїзді або вдома, інакше відомі як книги в м'якій обкладинці. Така палітурка може також застосовуватися для посібників, каталогів і річних документів. Сторінки згруповані по розділах і проклеєні, далі приєднується обкладинка з м'якого картону або щільного паперу. Це не найсильніша форма брошурування, але для певного типу друкованої продукції вона підходить ідеально.

3. Брошурування секціями - найбільш міцний метод зшивання. Тут сторінки складаються в розділи. Потім кожну секцію зашивають в наступну секцію уздовж згину. Після всі розділи склеюють разом для додаткової підтримки, а потім кріпиться обкладинка. Книги з такою палітуркою можна повністю розкривати і не боятися, що сторінки будуть випадати або відриватися.

4. Брошурування пружиною. Такий метод часто використовується для зшивання дипломів, курсових, блокнотів, календарів та іншого. Для того, щоб використовувати цей метод, потрібно зробити отвори в документі і прошити пластиковою чи металевою пружиною. При бажанні додається пластикова і картонна обкладинка зверху і знизу.

5. Внутрішнє брошурування. Якщо ви хочете приховати брошурування зовні, є рішення, відоме як внутрішнє брошурування. В цьому випадку зшиваються між собою сторінки основного блоку і нижня частина цілісної обкладинки (не з двох частин, як використовується для звичайного брошурування пружиною). Верхня частина обкладинки залишається неприкріпленою і прикриває пружинуа, яка знаходиться всередині.

Перейдемо тепер до ще більш індивідуальних ручних варіантів брошурування книг.

6. Брошура, яка використовує один розділ і зашивається біговими стібками по лінії згину. Часто альтернатива звичайному зшивання нитками, але залишає вас з набагато більш елегантною обробкою.

7. Єгипетська палітурка - форма палітурки, яка виникає з палітурних методів, використовуваних древніми єгиптянами! Папір зшивають по лінії згину, прикріплюють один до одного і знову зшивають, але вже не вздовж, а впоперек згину кілька разів.

8. Японська палітурка - це корисно для зв'язування окремих аркушів паперу. У вас може бути м'яка або тверда обкладинка, яка прикріплюється до текстового блоку з декоративною строчкою уздовж торця. Інший варіант, який використовує цю декоративну техніку шиття, полягає в тому, щоб тільки виставити рядок на внутрішньому блоці книги. Це досягається поворотом краю обкладинки, яка потім покриває рядок.

Окремий тип брошюровки, який має кілька варіантів, це брошурування на болти. Це популярний вибір для портфоліо, оскільки він залишає вам можливість додавати або видаляти сторінки.

  • Варіант 1 - Гвинти використовуються для утримання сторінок між двома покривають обкладинками.
  • Варіант 2 - Сторінки вгвинчуються в жорсткий футляр з квадратним шипом, який розгортається, щоб відкрити всередині гвинтові штифти. Сторінки нагвинчуються на задню панель корпусу.
  • Варіант 3. Гвинти не видно на передній або задній обкладинці. Досягається, це повертаючи край обкладинок, щоб створити шарнір, що дозволяє покривати обкладинці болти, що знаходяться знизу. Доданий матеріал для торця, і гвинти видно тільки при відкритті книги.

Який варіант палітурки ви б не вибрали, VPM Поліграф допоможе зшити документи і книги швидко і якісно.