Що вибрати для друку - CMYK чи RGB?

У чому різниця між кольорами CMYK і RGB?

Замовляючи цифровий друк, ви напевно чули такі абревіатури, як CMYK і RGB? Обидва акроніма означають комбінації кольорів, які використовують при друку, але вони не однакові. Для того, щоб зрозуміти різницю між ними, читайте далі.

Що означають ці акроніми?

Розшифровка цих акронімів - це перші букви кольорів на англійській мові. CMYK: блакитний-пурпурний-жовтий-чорний. RGB: червоний-зелений-синій.

У чому різниця між CMYK і RGB?

Кольори CMYK і RGB розрізняються залежно від того, для якого носія вони використовуються, будь то зображення в Інтернеті або ПК, або для друку. Давайте заглибимося в подробиці з цього питання.

Режим кольору CMYK

Якщо принтери використовують метод цифрового друку, вони друкують колір на папері з використанням кольорів CMYK. Це чотириколірний режим, в якому використовуються кольори: блакитний, пурпурний, жовтий і чорний в різних кількостях, щоб створювати всі необхідні кольори під час друку зображень. Це субтрактивним процес, який означає, що кожен додатковий унікальний колір означає, що більше світла відбивається або поглинається, щоб створювати кольори. Коли перші три кольори складаються разом, виходить не чорний, а дуже темний коричневий. Колір K або чорний використовується для повного видалення світла з друкованого зображення, тому око сприймає колір як чорний.

Режим кольору RGB

RGB - це колірна схема, яка пов'язана з електронними дисплеями, такими як CRT, LCD монітори, цифрові камери і сканери. Це адитивний тип колірного режиму, який поєднує в собі основні кольори: червоний, зелений і синій, різного ступеня насиченності, для створення різних кольорів. Коли всі три кольори об'єднуються і відображаються в повній мірі, результат є чисто білим. Коли всі три кольори об'єднуються в найнижчу ступінь або значення, результат є чорним. Програмне забезпечення, таке як програми для редагування фотографій, використовують кольоровий режим RGB, оскільки він пропонує найширший діапазон кольорів.

Який колірний режим вибрати?

Коротше кажучи, якщо ви збираєтеся друкувати щось, наприклад, візитну картку, пластикову карту, листівки або флаєри, використовуйте CMYK. CMYK не включає білий колір, оскільки передбачається, що він буде надрукований на білому папері, і в залежності від процентного вмісту кожного використовуваного кольору, білий колір з паперу буде використовуватися для заповнення простору, тому відображення відтінків легше.

Якщо зображення буде тільки в цифровому вигляді, використовуйте RGB. Інтернет налаштований для роботи виключно з кольорами RGB, і є просте пояснення цьому. Цифровий монітор складається з крихітних блоків, званих пікселями. Ці пікселі складаються з трьох світових одиниць, один для червоного, один для зеленого і один для синього. Значення RGB застосовуються до  пікселів, тим самим встановлюючи яскравість для кожного з модулів світла в кожному пікселі.
Слід знати, що немає ідеальної кореляції між двома типами кольорів, але при перетворенні може бути досягнуто дуже близька відповідність.

Як перетворити RGB в CMYK?

Ці кольори відображаються по-різному в залежності від кількості білого простору, яке вже надано, і того, скільки «змішування» кольорів повинне відбутися. Щоб отримати правильний колір на всіх середовищах, кольори повинні бути перетворені. Кольори RGB необхідно перетворювати, коли ви створюєте щось для друку, оскільки схема RGB має більший діапазон кольорів, ніж CMYK, і може створювати більш яскраві кольори. Ці кольори виходять за межі діапазону CMYK для відтворення і будуть темніше і більш тьмяними у пресі, ніж ті, що видно на моніторі або дисплеї. Оскільки кольоровий режим RGB має повний діапазон кольорів, документи, які відображаються в режимі CMYK, будуть завжди відображатися точно на екрані. Однак кольори RGB не обов'язково з'являються у пресі так само, як на екрані. Для точного друку документа або зображення він повинен бути перетворений з вихідного формату RGB в CMYK. Це можна зробити за допомогою програмного забезпечення, такого як Adobe Photoshop або Adobe Illustrator. Отже, одне і те ж зображення, що відображається на моніторі комп'ютера, може не відповідати тому, що надруковано в публікації.

Фахівці VPM Поліграф неодмінно допоможуть вам вибрати відповідну колірну гамму для друкованої продукції, щоб створити максимально відповідну поліграфічну продукцію.