Офсетний друк

Офсетний друк

Офсетний друк є домінуючою технологією промислового друку - використовується для друку широкого спектру продукції, таких як:

  • Візитки;
  • Карти;
  • Плакати;
  • Листівки;
  • Брошури;
  • Журнали та книги.

 Офсет також може бути використаний для друку упаковки, такої як паперові пакети або картонні коробки.

Процес друку: Офсетний друк

Офсетний друк часто плутають з цифровим друком - це два кольорових методу друку, але процес сильно відрізняється. У той час, як офсетний друк неймовірно поширений, мало хто знає як саме відбувається процедура друку. VPM Поліграф розповість всі тонкощі офсетного друку.

Що таке офсетний друк?

Офсетний друк є одним з найбільш поширених способів плоского друку, в якому фарба переноситься з пластини на офсетне полотно, а потім назад на поверхню друку. Як і більшість видів друку, офсетний друк є поєднанням мистецтва і науки. Хоча процес досить автоматизований, робота оператора також важлива для досягнення бажаного результату друкованого зразка.

 Офсетний друк (або літографія) дозволяє робити безліч продукції, з якою ви стикаєтеся щодня. Це і поштові листівки, візитні картки, буклети, папки, вивіски і навіть канцелярські товари.

Процес друку

Найбільш важливою частиною офсетного друку є переддрукарська підготовка. Важливо переконатися, що файли для друку ретельно опрацьовані і добре підготовлені до процесу друку. Багато дизайнерів не впевнені в тому, як підготувати свої файли для роботи з офсетним друком, що може в кінцевому підсумку додати незаплановані витрати на додрукарські послуги. Ми радимо віддавати нашим фахівцям файли на перевірку і доопрацювання, щоб уникнути додаткових витрат.

Після того як файли підготовлені, ви можете отримати уявлення про те, як буде виглядати готова продукція. Офсетний друк ніколи не буває точним, так як процес виготовлення зразка відрізняється від процесу офсетного друку. Крім того, фарба може відрізнятись від зразка, який буде використовуватися на пресі, можливі невеликі відхилення в кольорі.
Готова продукція обрізається до потрібного розміру. Після того, як друк закінчено, можна приступати до брошурування. Також можна робити фігурну висічку, тиснення, нумерацію, фальцювання і т.д. Це багатоетапний процес, який займає деякий час, так як чорнила повинні висохнути, перш ніж можна буде закінчити роботу і отримати готову продукцію.

Чим відрізняється офсетний друк від цифрового?

Офсет, як правило, вважається золотим стандартом якості, хоча цей процес важче, і може бути більш дорогим в залежності від кількості друку. Офсетний друк дає більше можливостей для матеріалу, що використовується. Цифровий друк швидше і в якійсь мірі дешевше, особливо при друку невеликих тиражів. Так, що варто зважити всі «за і проти», перш ніж приступати до роботи.

Поради та рекомендації

Офсетний друк є самим високоякісним процесом плоского друку. Крім того, проекти можуть бути перероблені для настройки кольору на пресі під час друку. Варто враховувати кількість друкованих видань, для того, щоб знайти оптимальне співвідношення цін. Не варто забувати, що при друку великих тиражів, офсетний друк вигідніше, ніж цифровий. У той же час, ми радимо вибирати цифровий друк, якщо ви плануєте невеликий тираж, так як додрукарська підготовка офсету вимагає часу і додаткових витрат.