Ламінування друкованої продукції

Ламінований друк: вибір товщини плівки для вашого проекту

Ламінований друк відноситься до друкованих виробів, до яких прикріплена прозора пластикова плівка. Друкована продукція ламінується, щоб захистити її від плям і вологи, збільшити її міцність і довговічність, а також додати блиск і насиченість кольорів фарби. Ламінування робить друковані документи більш закінченими і професійними.

Прозора пластикова плівка, яка використовується для ламінування друкованого матеріалу, доступна в різних товщинах. Деякі з них тонкі і гнучкі, інші досить жорсткі. До речі, якщо вам потрібна друкована продукція, яка буде жорсткою, ви можете використовувати щільний картон або пластик для друку, а потім нанести тонку ламіновану плівку. Це більш економічний варіант, на відміну від друку на тонкому папері і з використанням більш товстої плівки для ламінування.

Як вимірюється плівка для ламінування?

Плівка для ламінування вимірюється в мікронах. Її щільність коливається від 24 мкм для рулонної і від 60 до 250 мкм - для конвертної. Якщо ви плануєте використовувати двосторонню ламінацію, варто враховувати, що товщина друкованого виробу збільшиться на дві товщини плівки, а при односторонній - тільки на одну.

В основному, чим більш щільну друковану продукцію ви хочете отримати в результаті, тим товща повинна бути плівка для ламінування. Однак, якщо готова продукція планується згинатися, вибирайте більш гнучку і тонку плівку, так як згинання досить ускладнене при товстій плівці для ламінування.

Нижче наведено список типових товщини плівки для ламінування, яку пропонує VPM Поліграф, а також деякі приклади популярних застосувань для кожного розміру.

Рулонна плівка для ламінування 24 мкм. Це відносно тонкий ламінат, тому він не додає великої жорсткості до друкованої продукції. Однак така товщина є економічним вибором при нанесенні ламінату на друковані матеріали, виготовлені з цупкого паперу або картону, такі як візитні картки, папки для презентацій і книжкові обкладинки. Крім того, оскільки така плівка - найменш дорогий вибір ламінату, вона також відмінно підходить для ламінованих друкованих проектів, призначених для тимчасового використання, таких як карта маршрутів для прогулянок або святкове меню з обмеженим часом служби для ресторану. Гнучка плівка 24 мкм також ідеально підходить для ламінування етикеток і наклейок.

Конвертна плівка 60 мкм - ця товщина плівки забезпечує достатній захист, але вона все ще тонка і досить гнучка, щоб можна було згорнути друкований аркуш. З цієї причини такий ламінат часто використовується для меню ресторану, яке вимагає складання, наприклад, популярне меню в два або три складання. Таке ламінування також є хорошим вибором для настінних плакатів, карт або сторінок керівництва, брошур.

Конвертна плівка 80 - 125 мкм - цей розмір ламінату додає помірну міцність до друкованих матеріалів і витримує часте використання. У деяких випадках його можна складати, але товщина цього ламінату може викликати «ефект пружини» на деяких складених частинах. Однак ця товщина плівки для ламінування є ідеальним вибором для друкованих виробів, які часто використовуються. Сюди входять навчальні матеріали, діаграми, закладки, титульні сторінки, а також деякі меню ресторанів або барів.

Конвертна плівка 175 - 250 мкм - це серйозний ламінат. Він пропонує величезну жорсткість і захист. Поліграфічну продукцію, ламіновану такою плівкою, не можна легко гнути або м'яти. Таким чином, така ламінація часто використовується на пластикових картах, табличках, багаторазових бірках і довідкових аркушах, а також в ресторанах на відкритому повітрі і в меню барів, які не складаються. Крім того, через її чудову міцність, така ламінація рекомендується для будь-яких друкованих виробів, які будуть використовуватися в брудному, вологому, жирному середовищі.

Оскільки ви вибираєте розмір ламінату, майте на увазі, що поєднання важкої підкладки і більш товстих ламинатів може привести до того, що друкована продукція стане надзвичайно жорсткою, що призведе до гострих кутів. У цих випадках ми рекомендуємо, заокруглення кутів, щоб запобігти будь-яку травму під час використання такої продукції. Як правило, кути можуть залишатися квадратними (НЕ округленими), якщо готова поліграфічна продукція досить тонка і гнучка на краях. Однак, якщо ламінована друкована продукція буде використовуватися дітьми, рекомендується округляти кути незалежно від товщини.