Ламінований друк

Ламінований друк: п'ять речей, які слід враховувати перед ламінуванням

Ламінований друк відноситься до післядрукарських послуг. Ламінування - це розміщення друкованої продукції між двома листами прозорої пластикової плівки з подальшим запіканням.

Друковану продукцію ламінують, щоб захистити її від плям і вологи, щоб збільшити її міцність і довговічність, а також додати блиск і яскравість кольорів чорнилам.

Якщо у вас є майбутній проект друку, який потребує ламінування, нижче розглянуті п'ять основних критеріїв вибору ламінації. Ці п'ять питань допоможуть вам вибрати той тип ламінування, який найкращим чином відповідає вашим конкретним потребам.

1. Яка товщина ламінування відповідає вашому проекту?

Ламінована плівка має товщину, яка вимірюється в мікрометрів. Її товщина може бути від 24 до 250 мкм.

Оскільки друкована продукція буде затиснута між двома частинами ламінату, ламінат товщиною в 24 мікрометра збільшить загальну товщину вашого друкованого матеріалу майже на 50 мкм (0,005 мм). Аналогічно, 250 мкм ламінат збільшить загальну товщину на 500 мкм (0,5 мм).

В принципі, чим жорсткіше ви хотіли б отримати готову поліграфічну продукцію, тим товща повинна бути плівка для ламінування. Однак, якщо готову продукцію потрібно складати, найкраще використовувати товщину ламінованої плівки 60 мкм або менше. Як і слід було очікувати, згинання стає складніше в міру збільшення товщини ламінату.

2. Чи бажаєте ви глянсову або матову ламінацію?

Ламінована плівка має кілька видів. Обраний вами вид буде залежати від типу проекту, а також від ваших особистих переваг.

Глянцеві ламіновані плівки додають до друкованих матеріалів блискучий, схожий на скло вид. Глянцевий ламінат також значно покращує колір і насиченість основних чорнил. Це робить його популярним вибором для рекламних матеріалів - таких як папки з презентаціями, флаєри, обкладинки, книги, звіти і навчальні матеріали.

Матовий ламінат надає кілька більш м'який вид друкованій продукції і допомагає зменшити відблиски. Завдяки зменшеному рівню блиску матове ламінування дозволяє легше зчитувати друковану інформацію. Це робить його гарним вибором для ресторанних і барних меню, карт і сторінок книг, інструкцій з експлуатації.

3. Запечатаний край або вільний край?

Запечатана кромка відноситься до ламінування, яке виходить за край друкованої частини. Вільна кромка відноситься до ламінування, яке обрізається навіть з краєм віддрукуваної деталі.

Запечатаний край часто використовується, якщо друкований матеріал повинен використовуватися в середовищі, в якій можуть бути присутніми вологість, масло, жир або інші забруднюючі речовини. У таких випадках ламінуюча плівка висувається за край друкованої частини, так що верхній і нижній листи ламінату з'єднуються один з одним по периметру друкованої частини. Це гарантує, що рідина і бруд ніколи не контактують з краєм друкованої паперової підкладки.

Вільна кромка використовується для друкованих виробів, які не будуть схильні до дії вологи або надмірного бруду ... або коли необхідна естетика вимагає країв без ламінату. Наприклад, такий край зазвичай використовується для візитних карток або внутрішніх сторінок книг.

4. Квадратні або заокруглені кути?

Залежно від товщини використовуваної ламінованої плівки, друкована продукція може стати досить жорсткою. І коли це станеться, кут в 90 градусів може стати досить гострим. Якщо друкована продукція буде часто братися в руки, особливо дітьми, розумно закруглити кут, щоб він став безпечним.

Найпоширеніший спосіб зробити кути жорстких деталей більш зручними для користувача - це закруглити їх. На додаток до того, що вони стануть безпечними, заокруглені кути додають гарний закінчений вигляд.

З нашого досвіду, кути можуть залишатися квадратними (без округлення), якщо ламінат досить тонкий.

5. Чи є які-небудь додаткові фінішні операції?

Після друку і ламінування можливо будуть потрібні додаткові операції.

Наприклад, отвір в бірці для одягу або в бейджі для стрічки, гачка або «крокодильчика». Необхідно зробити перфорацію в друкованій продукції після ламінування.

Крім того, ламінований друк іноді висікається оригінальної форми за допомогою фігурної висічки. Ламінований друк може складатися, наприклад, меню. В цьому випадку необхідно виконати біговку. Крім того, ламінований друк використовується для створення пам'яток, що стираються, які майже завжди вимагають установки магнітів ззаду.

Якщо у вас виникли якісь запитання про ламінований друк, просто зателефонуйте на VPM-Поліграф. Ми дамо детальну консультацію з усіх питань і допоможемо оформити замовлення.