Фігурна висічка та різка паперу

Післядрукарські послуги: висікання і порізка

У цій статті ви прочитаєте про техніку, відому як фігурна висічка, яка використовується для створення унікальних форм, країв і інших елементів оформлення поліграфічної продукції в вітальних листівках, візитках, брошурах, листівках.

Що таке висічка?

Висічка - це процес, який використовується в багатьох різних галузях промисловості для різання тонкого плоского матеріалу (в нашому випадку, паперу чи пластику) в певну форму з використанням сталевої ріжучої головки. Її можна використовувати для пробивання декоративної форми або малюнка, для створення основної форми об'єкта шляхом різання всього аркуша паперу певним спроектованим способом. Простіше кажучи - це спосіб зробити отвір в папері бажаної форми.

Виходячи з особливості обладнання, звертається увага на тривимірність паперу і характер самого матеріалу. В основному висічка використовується як особливість - виробничий процес і перетворення його в елемент дизайну. Як друкарська практика використовується деякі загальні способи використання висічки:

  • Для створення вирізаних вікон для повідомлень на вітальних листівках;
  • Для створення унікальної форми (наприклад, серце, або навіть міні-скульптури);
  • Як елемент дизайну візиток;
  • Створювати висічені брошури або листівки;
  • Заокруглені кути на друкованій продукції.

Процес висічки

Висічка проводиться за допомогою спеціального обладнання - тигельного преса. Для створення індивідуального дизайну, розробляється спеціальна штанцформа під кожен вид  продукції, що висікається. Висікання паперу здійснюється гострими лезами, залишаючи рівні краї зрізу на папері.

Такий вид різання друкованої продукції дозволяє створювати найнеймовірніші візерунки і форми, які ви тільки захочете.

Поради та рекомендації

Хоча висікання може дати унікальні результати, воно підходить не для кожного виду поліграфічної продукції. Висічка може додати в дизайн декоративний елемент або функціональний компонент. Для рекламної продукції або запрошень створення висіченого силуету може додати інтерес і відчуття вінтажа. Використання невеликого уривка в якості мотиву може бути приємним для дотику (в даному випадку - сучасним відчуттям). Функціональна висічка може бути чимось на зразок отвору для великого пальця на півмісяці на конверті з відкритим кінцем або системою надрізу в складеному вигляді. Є багато можливостей для висікання, але середовище має обмеження.

Складні форми або візерунки можуть бути обмежені можливостями обладнання. Максимальний розмір продукції, що висікається також залежить від обладнання - VPM Поліграф має можливість висікати і різати досить великі листи.

Папір може вплинути на результат - це те, що слід враховувати при виборі паперу або виборі елемента висікання. З досвіду, більш тонкий папір володіє меншим опором і ріже більш чисто, в той час як більш товстий матеріал може давати м'які краї. Бавовняний папір може залишити рвані краї.

Враховуйте всі деталі, при виборі форми, яку будете висікати, або зверніться до нас за допомогою в створенні дизайну.