Друк наклейок: особливості вибору та використання

Друк наклейок: особливості вибору та використання

Уже давно всі звикли бачити самоклеючі наклейки та користуватися ними. На клейкому папері для принтера можна роздрукувати всі що завгодно - фірмовий знак, штрих-код, умови акцій, цінники ... Просто, швидко, акуратно - ось основні плюси друку наклейок.

Де використовуються наклейки і стікери

Друк наклейок та стікерів використовується в різних сферах:

 • Якщо вам належить презентація, то самоклеючі наклейки дозволять легко і просто прикрасити її, і зробити більш цікавою.
 • У різних магазинах або торгових центрах, складах, самоклейка дуже прискорює процес маркування товарів. У межах однієї години можна нанести стікери з вказівкою штрих-коду, ціни і назви товару на дуже велику кількість предметів. Це, в свою чергу, позначається на рівні обслуговування покупців і збільшення оборотів компанії.
 • Дуже люблять використовувати наклейки на оракалі маркетологи і рекламодавці. Тому що яскраві плакати і банери не тьмяніють під впливом дощу і сонця.
 • У поштових відділеннях теж знайшли гідне застосування стікерів і наклейок: з їх допомогою зручно і швидко наклеювати адреси на конверти і посилки.
 • Для офісних працівників застосування стікерів - це величезна економія часу: скільки ж документів або папок потрібно було б підписувати вручну без них! Для сортування та архівування документів необхідні ці наклейки, щоб відразу знаходити необхідні папки. Це допомагає підтримувати порядок на робочому місці.
 • За допомогою етикеток можна легко і недорого виготовити сувенірну продукцію з фірмовим логотипом, якщо наклеїти їх на прості канцтовари: ручки, блокноти, папки. На корпоративних заходах співробітникам буде приємно отримати такий подарунок. На переговорах з клієнтами можна з гордістю піднести річ, яка буде нагадувати йому про вашу компанію.
 • У домашніх умовах клейкий папір теж послужить вірну службу: наклеївши його на банках з заготовками або сипучими продуктами, ви вже не будете витрачати час на пошуки потрібних припасів.
 • Щоб змінити вигляд кімнати необов'язково затівати дорогий ремонт. Досить виготовити кілька яскравих аплікацій або фотографій з самоклеючого паперу і наклеїти їх.

Розміри наклейок та стікерів

Звичайний розмір для самоклеючого паперу - лист А4. Він розділений насічками, щоб було зручно відклеювати етикетки від основи. Форма стікерів може бути абсолютно різна - квадратна, кругла, овальна і т. Д. Тому кількість етикеток на одному аркуші також може бути різним.

При широкоформатному друку на оракалі можна використовувати папір розміром 1300х300 мм, що значно заощадить час і ресурси.

Папір продається як в рулонах, так і в пачках. Відділи канцтоварів пропонують, як різнокольорові набори, так і просто білі.

Види паперу для друку наклейок та стікерів

Самоклеючий папір відрізняється від канцелярського тим, що він більш щільний. На клейовій стороні є захисна глянсова плівка. Це потрібно враховувати при друку, правильно розташувавши листи і задавши необхідні параметри друку. Аркуш паперу для стікерів має насічки, щоб можна було взяти будь-який сегмент і використовувати як окремий елемент.

Для різних завдань потрібен різний папір, тому в магазинах пропонують кілька видів:

 • Для друку фотографій краще брати глянцевий папір. Він максимально схожий на справжні фото. Є і матовий фотопапір.
 • Для друку штрих-кодів, цінників, логотипів підходить білий непрозорий папір.
 • Для реклами або попереджувальних написів використовують кольоровий, неоновий папір з яскравими, світлими відтінками.
 • Іноді трапляється шовковисто-матовий папір для наклейок. Вона добре передає відтінки, але, на відміну від глянсового, не дає відблисків.
 • Для тих, хто використовує наклейки в великих обсягах, зручніше брати рулонний, ніж папір в листах. Його щільність - 90 г/м2, а розмір - 610 х 914 мм. Випускається як в матовому, так і в глянсовому варіантах.

Різноманітність видів паперу відбивається і на його вартості. Щоб отримати потрібний результат, враховуйте всі фактори.

На що звернути увагу під час друку наклейок?

 • Якість паперу. Прослідкуйте, щоб краї паперу були дуже рівними.
 • Якість насічок. Дуже важливо, щоб кожен елемент наклейок по контуру був добре прорізаний. Інакше при відклеюванні він буде рватися. Але сам лист основи повинен залишатися цілим. Розташування фігур має бути симетричним.
 • Запах і якість клею. Для клейової основи використовують акриловий клей. Він стійкий до високих температур і під час друку не втрачає своїх клеять властивостей. Тому клей повинен бути високої якості. Дешеві аналоги під час друку видають неприємний запах і стікери можуть відклеюватися від основи. Тому вибирайте стікери з якісним клейовим покриттям.
 • Щільність листів. Хоч папір для наклейок і щільніше, ніж звичайний для письма, він повинен бути досить гнучким, щоб стікер міг точно повторити форму предмета, на який його будуть наклеювати.

Технологія цифрового друку наклейок на папері, що клеїться

Найчастіше для друку етикеток і наклейок використовують цифровий друк. Для цього спочатку створюють макет зображення на комп'ютері, налаштовують чіткість і тональність кольорів малюнка. Потім ця інформація надходить в лазерний принтер. Таким чином, гарантується хороший результат друку стікерів.

Переваги перед іншими способами друку:

 • Основним плюсом цифрового друку є комп'ютерна обробка попереднього макета наклейки. Це дозволяє дуже точно налаштувати і пропрацювати дрібні деталі і лінії, кольори і відтінки малюнка. Як наслідок, виходить високоякісний виріб.
 • При цифровому друку є можливість роздрукувати пробний екземпляр для остаточного коректування. При офсетному друку потрібно набагато більші витрати матеріалів для затвердження відповідного варіанту зображення.
 • Через те, що макет створюється на комп'ютері, є можливість опрацювати окремі елементи зображення. У офсетного друку такої можливості немає.
 • При цифровому способі друку не потрібно великих попередніх робіт, як при офсетному друку: немає необхідності у виготовленні форм, пробного друку з великою витратою паперу. Це сильно позначається на собівартості робіт та якості зображення наклейок.

Поряд з плюсами, у цифрового друку є і мінуси. Якщо потрібен великий тираж, то вартість одиниці виробу цифровим способом буде вище, ніж офсетним. Це пов'язано з цінами на чорнило, використовуваними в лазерних принтерах. Чим більше обсяг друку, тим більше їх витрата.

У офсетного же друку основні витрати йдуть на попередніх етапах: виготовлення форм, попередні роздруківки для затвердження виробу. Якщо буде потрібно внести якісь зміни в зображення, то потрібно додатковий час на виготовлення нових форм і попередній прогін. І чим більше тираж, тим виходить нижче ціна за одиницю наклейок. Тому при малих обсягах офсетний друк використовувати економічно невигідно.