Тиснення фольгою друкованої продукції

Що таке тиснення фольгою?

Тиснення фольгою - це спеціальний процес друку, який використовує тепло, тиск, металеві плашки і фольгу. Фольга поставляється в рулонах в широкому асортименті кольорів, оздоблень і оптичних ефектів. Сьогодні найчастіше зустрічається металева фольга - зокрема, золота, срібна, мідна і голографічна металева фольга - але рулони з фольги також доступні в суцільних кольорах як з глянсовою, так і з матовою обробкою.

Раніше тиснення фольгою вироблялося з використанням ручних написів або спеціальних гравірованих штампів. Оскільки тиснення фольгою було настільки трудомістким, що воно було в основному обмежено книжковими обкладинками і літературними назвами. Щоб надрукувати золотий текст на обкладинці книги, в принтерах використовуються окремі шрифти типу свинцю або латуні, з текстом, зібраним вручну, по одній букві за раз або з вигравіруваним на замовлення штампом з одним зображенням. Як тільки текст або матриця зібрані, вони завантажувалися в прес, який потім пресував тонкі аркуші металевої фольги в книжкову обкладинку або інший матеріал.

Розвиток сучасного гарячого тиснення фольгою відбулося в кінці 1800-х - початку 1900-х років. Ернст Озер, майстер-палітурник в Берліні, вважається одним з піонерів в розробці фольги для гарячого тиснення вже в 1880 році. У 1930-х роках англійський виробник фольги Джордж М. Вісей ввів тонкоподрібнене золото на тонких аркушах поліефірної плівки. Гаряче тиснення фольгою з використанням цих рулонів золотої фольги збільшилася в популярності в 1950-х і в кінці 1960-х років.

Процес друку

Тиснення фольгою в чомусь схоже на друк і гравіювання, оскільки колір наноситься на папір з тиском. Як тільки проект буде завершений, металеві матриці будуть створені у відповідній формі для кожної окремої кольорової фольги, яка буде застосовуватися для конкретної конструкції. Матриці нагріваються, а потім штампуються з достатнім тиском, щоб запечатати тонкий шар фольги на папері, і кожен колір наносять індивідуально через кілька проходів преса для створення остаточної конструкції. Остаточний штамп також може бути створений, якщо для дизайну потрібно вибите (підняте) зображення або ефект.

Поради та рекомендації

Як і в будь-якому процесі друку, є і плюси і мінуси. Ось кілька порад, які слід мати на увазі, якщо ви розглядаєте фольгування, як додатковий ефект друку.

Плюси

Фольга - непрозоре середовище. На відміну від термографії, літографії, тиснення фольгою не використовує чорнила. В результаті колір фольги не змінюється в залежності від кольору паперу, на якому ви друкуєте. Це робить металеву або світлішу кольорову плівку відмінною для темних або кольорових паперів. Фольга може використовуватися для різних обробок, включаючи металеві, матові, глянцеві, перламутрові, голографічні та візерунки, такі як мармур. Є також напівпрозорі відтінків плівки, якщо ви хочете, щоб колір паперу відображався.

Мінуси

Як і друк з високою роздільною здатністю, тиснення фольгою - це трудомісткий метод друку, який вимагає багаторазового проходження через прес для досягнення багатобарвних малюнків. В результаті, тиснення фольгою може бути дорогим.